Підвантажуємо дані

Що таке захищений носій ключової інформації?

Що таке захищений носій ключової інформації?

Захищений носій ключової інформації являє собою пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів КЕП. По суті це апаратно-програмний засіб КЕП, виконаний у вигляді токена - USB-пристрою (зовні схожого на флешку) або смарт-карти (пластикової картки з чіпом).

Особливості захищених носіїв:

  • Забезпечують невилучення секретного (особистого) ключа КЕП. Секретний ключ ніколи не залишає носій. Таким чином, ключ існує в єдиному екземплярі і копіювання ключа неможливе.
  • Генерація ключа і всі операції з ним виконуються всередині носія. При підписанні документ передається в носій, обчислення КЕП проводиться всередині носія.
  • Носій захищений паролем доступу. Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів. Це захищає ключ від несанкціонованого використання в разі втрати носія.

Для кого обов'язково використання захищених носіїв?

На підставі вимог статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги", який набув чинності з 07.11.2018 року, кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Звертаємо увагу!

Відповідно до статті цього закону всім власникам кваліфікованого електронного підпису (КЕП) рекомендуємо в подальшому використовувати захищені носії інформації (токени) для забезпечення надійного зберігання власних КЕП (ЕЦП).

Нотаріуси, державні реєстратори зобов'язані використовувати захищені носії відповідно до статті 17 закону “Про електронні довірчі послуги”. Органи державної влади, місцевого самоврядування та підприємства державної форми власності зобов'язані використовувати захищені носії відповідно до постанови КМУ №749 від 07.11.2018 року.

Починаючи з 16.04.2019 р., у контролюючих органах увімкнена перевірка наявності відмітки про збереження КЕП підписанта на захищеному носії інформації. Інформація щодо зберігання особистого ключа в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки міститься у сертифікаті.

Якщо документ надійшов від підписувача до контролюючого органу з КЕП, який не зберігається на токені, то йому надходять квитанції про обробку його документів та звітності з попередженням. На сьогоднішній день це попередження ніяким чином не впливає на прийняття та обробку електронної звітності. 

Мета цього повідомлення – заздалегідь повідомити всіх про необхідність в подальшому використовувати захищені носії особистих ключів.

Рекомендуємо вже зараз подбати про запис ваших КЕП на захищені носії інформації! Використання захищених носіїв набагато безпечніше, ніж зберігання ключів в файлах. Тому із введенням обов'язкової вимоги використання захищених носіїв для органів державної влади та інших, одночасно скасовується обмеження на використання ЕП для укладення договорів на суму понад 1 млн. грн.

Телефонуйте! Наш менеджер надасть більш детальну інформацію про види, функціональні можливості та особливості роботи з захищеними носіями інформації: (0352)42-31-10 або (097)307-81-51

Не знайшли потрібну програму або послугу?

або телефонуйте за номером (097) 3078151

©2008–2024 Всі права захищенні. SoftSvit
Дизайн та розробка сайту: e-client.online